„Bory, Pankrác, Ruzyně - tři nejlepší právnické fakulty v ČR.“
-

ČAK se vrhá do informační společnosti, tedy opatrně vrhá – UPDATE


Update 1.12. 2016:  Na 33. schůzi představenstva ČAK došlo ke schválení zkušebního provozu twitter účtu na dobu 6 měsíců.  Hlavně opatrně soudruzi, abychom něco neukalupírovali !   Škoda, že se nezveřejnily podrobnosti věcného záměru (viz níže, až dole ;), abychom věděli, co máme čekat,  abychom třeba nebyli zbytečně natěšení a pak zklamaní.

Hlavním tweetařem bude Mgr. Robert Němec.  Doufejme, že přes vytížení dalšími funkcemi najde na seriózní tweetování čas. Přecijen twitter ČAKu musí mít nějakou úroveň, není to jako když tweetuje Robert Pelikán.   Robert (Němec) má k ruce dva parťáky Žižlavského a  Všetečku, kteří zatlačí v útoku a teď už snad jen aby ta koncovka vyšla, bylo trochu toho štěstíčka a padalo to tam!   Nemám pochybnosti, že tato trojice nám přinese jen radost a zábavu, stejně jako legendární trio Kavánek, Šavrda , Zlobil.

 


Číst zápis z jednání představenstva ČAK, to je jako kdybych sedl do stroje času a navštívil jednání  VV KSČ.  Občas se ale člověk pobaví, jako když se řešil Youtube kanál.  Nevím, zda to bylo tím, že to bylo v srpnu a i teplota hrála nějakou roli, ale tohle by jeden nevymyslel  ( http://www.cak.cz/scripts/file.php?id=13223 ):


Předseda přednesl členům představenstva návrh na možnost informovat advokátní veřejnost o aktuálních  záležitostech  prostřednictvím  „video-informace“,  jejíž  demoverze  byla  členům představenstva promítnuta.

 JUDr. Žižlavský nápad vítá a zdůrazňuje, že záleží na způsobu zpracování.

Je nutno to domyslet i z technického hlediska, vhodnějším formátem je krátký rozhovor a nebránil by se zveřejňovat video na YouTube.

JUDr. Sedlatý také vítá tento návrh.

Zdůrazňuje, že to nesmí působit jako osamocený výkřik a mělo by to obsahovat rozuzlení.

Mgr. Holub dodává, že podporuje formát YouTube


Ano chtěl bych být mouchou na zdi, která  to může sledovat a tiše se smát.

Dost bylo nemístné zábavy.   Youtube kanál je dobrý nápad, sice tedy nevím jaké informace se  tudy budou hrnout, ale já jsem ze Žižkova, já jsem pro každou legraci!

Ovšem mám své podmínky.   Moderátorkou musí být Lucka Borhyová, aby to mělo úroveň.  Kdyby se na to Lucka necítila,  tak jsem pro Danielu Kovářovou,  vypadá stejně dobře jako Lucka,  ale je to advokátka  a před kamerou již párkrát stála.   Myslím to vážně, aby mě snad někdo nepodezříval z nějakého nemístného žertu na účet Daniely Kovářové, ke které chovám nejhlubší respekt.

Nemějte strach, ono na to stejně nedojde.  Při rychlosti jakou věci ČAK schvaluje by se novoroční projev předsedy vysílal v srpnu a Youtube kanál by se stal terčem posměchu, takže to raději zastavme, dokud je čas.

Ale je zde další aktuální říjnový nápad  založit si Twitter účet (http://www.cak.cz/scripts/file.php?id=13331 ):


Představenstvo  bere  informace  o  sociálních  sítích  na  vědomí.

Po diskuzi  JUDr.  Žižlavský  navrhuje  uložit  odboru  MEZ  a  OVV, aby  na příští představenstvo připravilo  věcný  záměr zřízení účtu ČAK na Twitteru. Předseda k tomu  navrhuje, aby ve věci rozdělení kompetencí odpovědnosti  členů  představenstva  byl  určen  odpovědný  člen představenstva  za  obsahovou správnost a včasnost reakcí.


Pro Twitter jsem všemi deseti.  Tady totiž „horké“ informace opravdu můžou frčet velmi rychle a nevyžaduje to nějaké zásadní schopnosti či vybavení, aby se dal generovat obsah (140 znaků zvládne každý).  To by ovšem muselo být nasazení při „zařizování“  a  plnění Twitteru adekvátní náročnosti toho úkolu, protože takhle to vypadá jak příprava smlouvy o vstupu ČR do EU.  Jestliže se kvůli registraci twitter účtu musí zpracovat „věcný záměr“ a „rozdělit kompetence“,  tak očividně někdo nepochopil o čem Twitter je.  Konec konců exekutoři už Twitter mají ( https://twitter.com/exekutori_cr ), tak se jich můžeme zeptat, jak se ten Twitter zařizuje a co to obnáší.  Bohužel tam ale pořád  pláčou,  jak je nikdo nemá rád a každý jim šahá na peníze.  Očividně neměli věcný záměr a rozdělené kompetence. Doufejme, že ČAK neskončí u podobného obsahu.

Mám však jiný nápad.  Co kdybychom začali z něčeho malého, třeba posílat Bulletin Advokacie v PDF mailem?  Když už má každý advokát datovou schránku, ergo i email, tak by nebylo od věci uspořit papír, aby zbylo více stromů na topení…chci říct v lese.

Nebo víte co ?  Držme se toho,  co umíme nejlíp:  papírového Věstníku a BA.  Dost už bylo těch novot!


Bulletin advokacieČAKČeská advokátní komoraTwitter
PŘEDCHOZÍ ČLÁNEK
První pětiletka s taláry za námi!
DALŠÍ ČLÁNEK
Domácí porody jako zábava na dlouhé zimní večery

„Než jsme se vzali to bylo fajn. Ukázala mi všechno, co v ní bylo dobrého, ale tu druhou půlku mi neodkryla. Spíš víc než půlku.“
-