„To si myslí každej vládce, že ho lidi milujou, ale žádnej na to nespoléhá.“
- Děda Potůček

Až budu velký, budu guvernérem !

Vyrojilo se  nám v průběhu času množství různých právnických komor, sdružení, spolků, part a stád. Namátkou  Česká advokátní komora, Exekutorská komora, Notářská komora, Unie obhájců, Soudcovská unie,  Unie státních zástupců, Unie rodinných advokátů, Unie realitních právníků, Unie podnikových právníků, Jednota českých právníků a Mezinárodní liga pro nekalou soutěž   – očividně spousta právníků žije v mýtech z dob JZD, tedy že čím víc volů pod jednou střechou, tím víc hlav (a rozumu?) nebo možná v tom druhém, že celé stádo se na jatka dostává hůř než jednotlivé kusy. V každém případě mi přijde, že těch stádeček už je poněkud mnoho a jejich akceshcopnost pokulhává,  zvrtlo se nám to do situace, kdy každý chce mít ten svůj klub Rychlých šípů nebo alespoň Bratrstvo kočičí pracky, které by mohlo představovat nějakou „autoritu“.  Štěstí, že takhle „družní“ nejsou třeba popeláři.

Co mě ale opravdu fascinuje, jsou tituly, kterými se vedoucí  těhle davů honosí. Kde jsou časy  předsedů JZD,  vedoucích pionýrských skupin, případně velitelů Lidových milicí?   Dnes se pohybujeme výlučně  v době prezidentů,  bohužel tam originalita končí,  anžto všichni chtějí být prezidenti a není cesty níže (snad jen k předsedovi, ale to je známka lenosti a neoriginality).

Já bych taky rád přispěl k tomu sdružování,  rád bych měl své vlastní právnické stádečko. V první chvíli jsem byl unešený z  Unie právníků za pokrok v mezích zákona,  je to ale poněkud nepůvodní a Hašek by asi začal rotovat v hrobě a přišel by mi nafackovat.    Krom toho v dnešní době to chce něco říznějšího, třeba: Právnické milice,  Hnutí mučedníků občanského zákoníku, Liga svobodně kojících právniček nebo něco podobně určitého ,  co má  švih… Zatím je můj největší favorit Cech manuálně pracujících právníků a rád bych – to nezakrývám – byl jeho guvernérem, abych mohl jít bez debat s guvernérem ČNB na tykačku, já guvernér, ty guvernér!

Samozřejmě budeme v našem Cechu vybírat členské příspěvky, platit spoustu lidí, o kterých nikdo neví, co dělají, vydávat časopis, který se nevejde do schránky, nebude ho  nikdo číst, bude špatně hořet a budeme do něj strkat spoustu reklamy na věci, které si nikdo neobjedná.  Taky budeme pořádat plesy, na které lístky nebudou už 3 minuty po startu rezervací.  Nejvíc si ale slibuji  od našich školení: přednášet bude moci  kdokoliv  kdo  uklidňujícím, konejšivým, pomalým čtením zákona o obchodních korporacích docílí uvedení publika do hypnotického stavu, kdy  nám lidi rádi zaplatí, aniž by se něco dozvěděli nebo si něco  pamatovali,  dokonce možná rádi zaplatí i jejich blízcí za to, že je vůbec probudíme a pošleme domů. Krom toho se taky bude vyjadřovat ke všemu, co nás napadne od chování včel po zavedení trestu smrti, případně bychom mohli tu a tam i někoho sami popravit, aby se udržela autorita Cechu,  nebo ho alespoň potupně vyškrtnout za jednání, které snižuje důstojnost našeho Cechu.  A nesmíme zapomínat na náš stavovský oděv – viděl bych to na fialové sako, koženou kravatu, černé džíny a mokasíny,  v létě tričko typ „Kájínek“ nebo plavky typ „Borat“.  A  pro dámy něco ze šatníku C.C.Catch.

 

Ale zpět k tématu. Až budu  jednou slavný nebo alespoň nechvalně známý autor a má tvorba prosákne z Právničin přes  Mateřídoušku, Právní rozhledy  – nebojím se to říci-  až do Rodinných listů, chtěl bych, aby každý hned viděl s kým má tu čest:  BUTr. Ivan Šťovík, CIA, KGB, SDP (Stříbrný diplom za plavání),   Guvernér Cechu manuálně pracujících právníků.   Tohle má říz a  hned nikdo nemá pochyb s kým má tu čest!

Proto se mi i náramně líbí ty knížky, časopisy, případně trestní spisy, kde  jsou tituly autorů, jejich vojenské hodnosti, počet trestů a velikost bot uvedeny hned na počátku, aby člověk věděl,    že následující text má brát vážně.    Není horšího zklamání, když si přečtete desetistránkový článek o žalobě na ochranu  rušené držby,  místy dokonce vyznívající velmi rozumně, abyste na konci zjistili, že to napsal  nějaký Petr Semtele, student Tvarůžkové univerzity v Holomouci.  To  člověka opravdu rozpálí doběla a nebojím se to napsat je to takový ošklivý,  zlý, nepěkná  věc!  Naprostá ztráta času, jelikož za tím prostě není ta autorita Guvernéra ,  Prezidenta, Viceprezidenta nebo alespoň Podkoního , takže více takových, houšť a větší kapky!

Bulletin advokacieČeská advokátní komoraRodinné listy
PŘEDCHOZÍ ČLÁNEK
Záchodová (r)evoluce
DALŠÍ ČLÁNEK
Můj koronadeníček

„Já bych si to s vámi vyřídil, ale já na vás pošlu moji ženu, abyste taky něco užil!“
-